Poznání

Izrael a Jordánsko 2017

Category: Izrael
Created by: Iva Weisserová

Skupinový zájezd do Izraele a Jordánska - jedinečná příležitost navštívit nejzajímavější místa těchto zemí s česky mluvícím průvodcem a odletem z Prahy.

Termín: 12.11.-24.11.2017

Cena zájezdu: 43.190,- Kč na osobu - cena First Minute

Program zájezdu – co vše navštívíte:

1. - 2. den
letecký přesun do Tel-Avivu , staré město Jaffa, Caesarea (římský akvadukt a divadlo), vyhlídka na přístav a chrám víry Bahá’i v Haifě, opevněné křižácké město Akko (súk, tunel křižáků, karavanseráje).

3. - 4. den
Po snídani odjezd do města kabaly Safed (synagogy, tržiště), středověký hrad Nimrod pod horou Hermon, procházka u pramenů řeky Jordán, výhled do Sýrie z Golanských výšin, Ježíšovo působiště Nazaret (bazilika Zvěstování, chrám sv. Josefa), biblická městečka kolem Galilejského jezera (místo zázraku rozmnožení chleba a ryb Tabgha, Kafernaum, kde si Ježíš vybral své učedníky, Tiberias, místo křtu Ježíše Krista Jardenit, možnost plavby lodí po jezeře), výjezd na horu Blahoslavenství, starobylé město Bet Shean (archeologický areál).

5. - 6. den
Po snídani přejezd po mostě krále Husseina do Jordánska, antické město Džeraš, byzantské mozaiky v kostele sv. Jiří v Madábě, výhledy z biblické hory Nebo, pohádkové skalní město Petra (vodou vymletá soutěska, Faraónova pokladnice, královské hrobky, byzantský klášter).

7. - 8. den
Po snídani monumentální pouštní kaňony v oblasti Vádí Ram , odjezd do izraelského Eilatu na břehu Rudého moře (možnost koupání a návštěvy podmořského akvária), kaňony a skalní formace národního parku Timna v Negevské poušti, pěší výlet na vyhlídku do čtyř okolních zemí z hory Mt. Zefahot, nebo odpočinek na pláži.

9. - 10. den
Po snídani výstup na skalní pevnost krále Heroda Masadu , koupání v Mrtvém moři (-418 m), národní park Ejn Gedi (damani, kozorožci, průzračné potoky), naleziště biblických svitků Kumrán, nejstarší město světa Jericho.

11. - 13. den
Po snídani svaté město Jeruzalém (Skalní dóm, mešita al-Aksa, Zeď nářků, křížová cesta Via Dolorosa, chrám Božího hrobu na Golgotě, Olivetská hora, Getsemanská zahrada), nákupy na tradičním tržišti, posvátná hora Sion s hrobkou krále Davida, procházka po městských hradbách, Betlém (bazilika Narození Páně ), památník holokaustu Jad vašem, procházka ortodoxní židovskou čtvrtí Mea Šearim, odjezd do Tel Avivu a návrat do ČR

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Tel Avivu včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování na 11 nocí s polopenzí, služby certifikovaného průvodce v ČJ, informační materiály a cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje: výstupní poplatky Izrael a Jordánkso 45 USD, vstupné Jordánsko 100 USD, vstup na pláž u Mrtvého moře 15 USD a spropitné.

Ubytování: 11x hotel*** (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).

Služby za příplatek: 11x jednolůžkový pokoj 9 500 Kč, vstupné do všech památek v Izraeli včetně lanovky na pevnost Masada a pojištění STORNO 440 Kč.

Doprava: pronajatý minibus.

Stravování: 10x snídaně, 11x večeře, jinak individuální stravování za pomoci průvodce.

Chtějte více. My pro Vás pracujeme srdcem.

V případě Vašeho zájmu o tento zájezd nás kontaktujte na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ask about this product

get('twitter')) == 1) { ?>