Konec žlutých old school taxíků v New Yorku ...

on 03 září 2015
Sbohem vozy Crown Victoria a vítejte "krabice na kolečkách".
Tak označil list New York Times povinou změnu všech starých žlutých old school taxíků za nové Nissany NV200. Od 1.9.2015 mají povinnost taxislužby vyměňovat postupně stará auta za nová. Vzhledem k tomu, že ve městě odchází každý rok do důchodu více než 1000 vozů, je možné že celkem brzy budou nové Nissany na ulicích převládat. Nyní je jich na 750 kusů z celkových 13.000.
Vozy Nissan NV200 mají posuvná střešní okna, nabíječky na mobilní telefony, posuvné dveře k nástupu klietnů (pro jejich vyšší bezpečnost) - cyklisti budou jásat. Vozy jsou také vybaveny novou technologií proti nepříjemným zvukům z ulice či při troubení na klakson od naštvaného řidiče. Je to další změna, která v NY nastala. Poté co zaplavila město služba UBER a udělání si řidičského průkazu na klasický taxík stojí 2 x tolik peněz než v minulosti + řidiči podstupují velmi obtížné zkoušky, mají teď naději, že komfortním servisem nových vozů přilákají také zpět přeběhlé klienty. 
Budu jim tedy držet palce oběma. Pokrok a svět nezastavíš, takže ať se daří a každý má možnost vybrat si to co potřebuje a co se mu líbí. 

get('twitter')) == 1) { ?>