Než odcestujete

Co je dobré vědět před vaší cestou do zahraničí?

V první řadě je důležité si pobyt či poznávací program dobře vybrat. Zamyslet se nad svoji náladou a nad tím co od cesty očekávám a jak bych chtěl svůj čas na cestách strávit. 

U náročnějších programů si také být jistý tím, že ho zvládnu (výstupy na pohoří, místní podnebí, jízda lodí, meditace s domorodci, situace v dané zemi atd.). U pobytových programů být srozuměn s polohou hotelu (centrum a zábava, nebo klid, písečná pláž či kamínky atd.). Pokud si nejste s výběrem jisti, neváhejte nám napsat či zavolat a my Vás rádi pomůžeme. 

Zkontrolujte si své cestovní doklady. Většina států světa požaduje pas, který má platnost ještě 6 měsíců po opuštění země. Cestování v rámci EU je možné na Občanský průkaz, který má čtecí zónu. Všechny potřebné a aktuální informace zjistíte na stránkách Ministerstva zahraničí www.mzv.cz. Nezapomeňte, že od roku 2012 musí mít každé dítě svůj vlastní cestovní pas.

S námi v 99 % případech, pokud se nebude jednat o přeprodaný charterový zájezd jiné CK, vždy poletíte na pravidelné lince některé z mezinárodních společností. Tudíž budete mít v ruce elektronickou letenku či její číslo (která se chová jako cenina-doklad). Tedy je nutné si již při rezervaci řádně zkontrolovat své jméno a také to zdali tyto údaje souhlasí s údaji v cestovním pasu. Změny jmen na vystavených letenkách jsou většinou nemožné, nebo jsou za poplatek. 

Vždy se informujte na povolenou váhu zavazadel. Každá letecká společnost má jiné standardy. Nízkorozpočtové a charterové společnosti mají jen 15 kg na osobu + zavazadlo na palubu 5 kg. Za další kilogramy navíc se připlácí. Pokud vezete nějaká nadměrná zavazadla (golf bagy, surfy, jízdní kola a další), sdělte nám tuto skutečnost ihned v poptávce zájezdu a my Vám v nabídce uvedeme možné příplatky a podmínky té oné letecké společnosti. Do zavazadel v zavazadlovém prostoru si nikdy neukládejte cenné věci!

Buďte na letišti včas. Zní to jako triviální upozornění, ale prosím buďte na letišti včas. Počítejte se vším, co se může při Vaší cestě na letiště stát. Dopravní zácpa, zpoždění vlaku, nehoda atd. Pokud nestihnete odlet letadla, propadne celá Vaše letenka a Vy si budete muset zakoupit novou, pokud to bude vůbec ještě možné. Počítejte také s dobou odbavení na letišti, a to 1,5 hodiny před odletem. U letů do USA bez přestupu až 3 hodiny před odletem. Důležité informace k bezpečnostním podmínkám v letecké přepravě najdete zde: www.csa.cz/cs/portal/info-and-services/travel-information/security-regulations.htm

Nezapomeňte na cestovní pojištění. I když cestujete po Evropě, nebo máte pojištění na své kreditní kartě, vždy si na pobočce své pojišťovny či banky zjistěte podmínky pojištění a také výše pojistného plnění. U pobytů kupovaných dlouhou dobu dopředu doporučujeme také pojištění na storno poplatky.

Pokud se zajímáte o potřebná očkování, podívejte se na stránky: www.vakciny.net. Země, které máme v nabídce, mají vždy jen doporučená očkování, je tedy na Vás, jak se rozhodnete. Zdali se necháte očkovat či ne. Pokud se rozhodnete očkovat, prosím Vás, abyste tak učinili co nejdelší dobu před odletem. Mnoho klientů si stěžovalo na vedlejší účinky očkování, a tyto Vám mohou celou dovolenou velmi znepříjemnit. S sebou si přibalte léky, které užíváte a, léky které se hodí na cestu. Na střevní potíže, zvýšenou teplotu, alergie, sluneční spáleniny. Pokud na místě vzniknou nějaké zdravotní komplikace, svěřte se do rukou místních lékařů. Ve většině případů mají specifické a osvědčené léky na stále se opakující potíže. Pokud se bude jednat o závažnější onemocnění, kontaktujte ihned svoji zdravotní pojišťovnu a tato Vám poradí jak se v dané situaci zachovat.

Další odkazy, které by Vás mohly zajímat:

Parkování na letišti (máme uzavřenou smlouvu pro speciální nabídky): www.goparking.cz/rezervace
Přehled zemí a potřebných adaptérů: www.walkabouttravelgear.com
Převody jednotek: www.vypocitat.cz/vypocet/prevody-jednotek
Převody kurzů měn: www.oanda.com
Jak vypadá naše letadlo a jak jsou umístěna místa v něm: www.seatguru.com
Plány letu na pravidelných linkách: www.checkmytrip.com

Na závěr

Ať je Váš výběr, tím nejlepším.
Ať Vás na cestách doprovází pozitivní nálada, pohoda a klid.

I´wanna TRAVEL. Nic není nemožné. My pro Vás pracujeme srdcem.


get('twitter')) == 1) { ?>