Mauricius

Ostrov, který známe jako ostrov známky Modrého Mauricia Vás překvapí nejen svými krásnými bílími plážemi, ale také nádhernou přírodou a neskutečně přátelskou povahou místních obyvatel. 

Ostrov Mauritius jsem navštívila mnohokrát. První návštěva pro mě byla ovlivněna představou, jakou asi mají všichni, co o této zemi slyšeli. Nekonečné bíle pláže, palmy, romantika, luxusní hotely, cukrová třtina, vynikající jídlo, známka modrý Mauricius. A ano, je to tak. Z vlastní zkušenosti musím ještě dodat, že ostrov je snad nejvíce kosmopolitní zemí, kterou znám. Byl obydlen přistěhovalci ze všech koutů světa. Díky tomuto se zde zcela přirozeně smísila různá náboženství, zvyky, kultury a tradice. Není problém najít vedle sebe křesťanský kostel a opodál mešitu. Má nádhernou vnitrozemskou krajinu plnou zeleně, vodopádů, čajových plantáží, hinduistických svatyní, barevných domků, solných polí, krajinu sedmi druhů písku, továren na cukrovou třtinu (které jsou již jen muzei), polí ananasů, prodejen značkového oblečení, modelů lodí a všude přítomných ptáků Dodo. Dále je neskutečné jak se mění pobřeží a pláže. Pozor si dávejte na korály a také na to, že někdy také díky útesu můžete jít až 400 metrů do vody jen po kolena. Je třeba vybrat si dobré pláže podle Vaší nátury. Také bych ostrov nazvala tím pro páry, rodiny a romantiky. Jsou zde snad jen 2 místa, kde je v blízkosti město a vy si můžete vyjít ven. Jak se říká, vše má své plusy a mínusy. U města je moc hotelů a lidí na pláži a kde není, jste prostě sami. Nemůžu nezmínit místní kuchyni. Najdete zde vše, co si jen můžete představit. Samozřejmostí jsou pokrmy z čerstvých ryb, následuje kari, pokračuje se přes středozemní kuchyni a končí se vynikajícím místním ovocem. To je jen zlomek. V hlavním městě si můžete vychutnat vše možné přímo na ulici. Jedná se o celoroční destinaci.

Co mě baví …

Omlouvám se, ale pro mě je jako první vždy pták Dodo, tak zvaný Blboun nejapný. Je krásně roztomilý a hrozně neohrabaný. Jeho historie. Vlastně jeho konec, je krutý. Místní prostě říkají, že kvůli tomu, že neuměl lítat a byl blbý, tak ho prostě sežrali. Snědli je všechny a už nikdy nebude existovat. Jen v legendách, pověstech a suvenýrech. I když jsem slyšela, že ho chtějí naklonovat. Já bych to nedělala. Další věc co si nesmíte nechat ujít je Sega Dance. Je to tanec původních obyvatel ostrova. Je neuvěřitelně sexy a spojí Vás s okolím. Existuje zde i hip hop a reagge – kterému říkají podle Sega Dance – Seagge.

V nabídce máme jen některé vybrané hotely. Z každého místa něco. Nabídka je však omezena jen zde na internetu. Pokud budete chtít jiné kapacity, jiný program či něco speciálního, stačí nám poslat poptávku.

Nic není nemožné. My pro Vás pracujeme srdcem.


get('twitter')) == 1) { ?>