Kypr

Ostrov ve středozemním moři, který Vás uchvátí různorodostí krajiny, plážemi, historií, folklórem, vynikajícími službami a výborním jídlem a pitím. 

Když jsem poprvé jela na Kypr, tak jsem si myslela, že bude vypadat jako jeden z některých řeckých ostrovů, které znám. Ne, byl jiný, byl to prostě Kypr. Ostrov, země, na kterou si člověk nejdřív musí zvyknout. Těžko se to popisuje. Kypr se musí opravdu zažít a to nejedenkrát. Protínají se zde multikulturní osy. Je tak trošku rozdělený. Na kyperskou část a jak říkají místní, okupované Turky zabrané území (ta katehomena). Spousta turistů toto území vidí jen jako Severní Kypr. Místní se však cítí jako my v ČR, když na našem území byli Rusové. Dále tudy šla historie. Díky své poloze na křižovatce moří východního Středomoří na ostrov přicházela spousta osadníků, přistěhovalců a útočníků. Ostrov si snažili přivlastnit Řekové, Římané, Byzantici, Lusignané, Janované, Benátčané, Osmané, Briti a Turci. Tedy každý z těchto národů zde něco zanechal. Proto je Kypr vyhledávaný také pro své historické památky. Na své si přijdou i milovníci golfu. Pláže jsou zde různorodé. Od těch až bílých, karibských, přes kamínkové až po skalnaté pobřeží (se vstupy do moře). Kypr je celoroční destinací.

Co mě baví...

Nádherné a různé pláže po celém ostrově. Pohoří Troodos (můžete zde i lyžovat). Starobylá městečka. Larnaka s velkým tržištěm. Paphos se svým přístavem, historií a tradicemi. Ayia Napa, která má pláže jako v Karibiku a pro mladé je pak jednou 24 hodinovou nekončící party. Jídlo - nepřekonatelné Meze – soubor 20-30 malých jídel servírovaných za sebou. Od sýra Haloumi, po masové kuličky, špízy, tradiční omáčky jako jsou Tahini (sezamová) či talaturi (okurková). Sladkosti a čerstvé saláty plné feta sýra. Místní víno. Celoročně příznivé počasí (bezva pro hráče golfu a cestovatele, kteří nechtějí být v zimě doma). Úroveň služeb. Místní lidé .

V nabídce máme jen některé vybrané hotely. Z každého místa něco. Nabídka je však omezena jen zde na internetu. Pokud budete chtít jiné kapacity, jiný program či něco speciálního, stačí nám poslat poptávku.

Nic není nemožné. My pro Vás pracujeme srdcem.

 


get('twitter')) == 1) { ?>